Dental Factory

+48 69 18 18 388
EN UA PL
EN UA PL

leczenie

Szyny relaksacyjne i leczenie bruksizmu

Dental Factory_33

Cierpisz na przewlekłe bóle głowy, szczególnie poranne, albo bóle karku? Zaciskasz i ścierasz zęby, albo zgrzytasz zębami w nocy? Czy czujesz trzaski i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych? 

Bruksizm określa patologiczne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki, występujący najczęściej w nocy (zgrzytanie zębami). Doprowadza do rozchwiania zębów w szczęce i żuchwie, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, zmian – początkowo zapalnych, a następnie nieodwracalnych zniszczeń w stawach skroniowo-żuchwowych, prowadzących do ograniczenia ruchów w tych stawach. Bruksizm może doprowadzić do przewlekłego bólu głowy.

Niezwykle ważne jest wczesne wykrycie tego zaburzenia i rozpoczęcie leczenia. Leczenie bruksizmu polega na odbudowie brakujących i zniszczonych zębów oraz leczeniu za pomocą szyn relaksacyjnych i botoksu.

Czym są szyny relaksacyjne?

Szyny relaksacyjne to przezroczyste nakładki, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wycisku zębów.

Szyna taka zakładana jest najczęściej na noc, ale może być także noszona w ciągu dnia. Redukuje ona aktywność mięśni, relaksuje je i rozluźnia, przez co zmniejsza się napięcie, a tym samym znika zaciskanie zębów i zmniejszają się dolegliwości bólowe.

szyny-relaksacyjne-bruksizm

Leczenie bruksizmu botoksem

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia bruksizmu jest podanie w okolicę mięśni botoksu, który osłabi ich aktywność. Efekty pojawiają się po około tygodniu od zabiegu i utrzymują się od pół roku do roku czasu.

Poznaj ceny leczenia bruksizmu we Wrocławiu

Cierpisz na napięciowe bóle głowy? Czujesz, że Twoja szczęka mimowolnie się zaciska? Zgrzytasz zębami w nocy? Umów się na konsultację dotyczącą leczenia bruksizmu. Poznasz metody leczenia dopasowane indywidualnie dla Ciebie.


WSTĘPNA KONSULTACJA
– 100zł (bezpłatna w dniu zabiegu)
SZYNA RELAKSACYJNA – 500zł
SZYNA LECZNICZA – 800zł
LECZENIE BOTOKSEM – 1300zł

Nasi eksperci

Natalia
Zubel

Dentysta, Lekarz medycyny estetycznej


ZAJMUJE SIĘ: Stomatologia zachowawcza, Protetyka, Implantoprotetyka, Stomatologia estetyczna

Chcesz rozpocząć leczenie, ale brakuje Ci środków?

Umów się na konsultację w naszym Centrum, poznaj plan i całkowity koszt leczenia. Możesz też skorzystać z bezpłatnej konsultacji on-line. Zastanawiasz się nad kredytowaniem leczenia? Wszystkie zabiegi w Dental Factory możesz opłacić korzystając wygodnego z systemu ratalnego MediRaty. Dalsze kroki pomożemy Ci zorganizować na miejscu.

Okres spłaty do 5 lat
Minimum formalności
Finansowanie do 50 tysięcy złotych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

UMÓW SIĘ
NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz i umów się na konsultację dotyczącą stomatologii estetycznej. Poznasz rozwiązania, jakie pozwolą odmienić wygląd Twoich zębów. Otrzymasz od nas plan i kosztorys leczenia.

NASZE
CENY

Szukasz pełnej opieki stomatologicznej we Wrocławiu? Zapoznaj się z naszą ofertą i orientacyjnymi cenami.
Przejdź do cennika naszych usług.

LECZENIE
NA RATY

Chcesz rozpocząć leczenie, ale nie masz wystarczających środków finansowych? Poznaj możliwości finansowania ratalnego w Dental Factory.

PIERWSZA
WIZYTA

Chcesz zadbać o zdrowie swoich zębów, albo poprawić wygląd uśmiechu? Zapisz się na konsultację. Dowiesz się w jakiej kondycji są Twoje zęby, poznasz możliwości leczenia i otrzymasz wstępny plan leczenia w kilku wariantach.