Dental Factory

+48 69 18 18 388
EN UA PL
EN UA PL

leczenie

Leczenie próchnicy

infiltracja-prochnicy-icon-przed-po-wroclaw

Domeną stomatologii zachowawczej jest leczenie skutków próchnicy – najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów. Ząb, w którym powstał ubytek próchnicowy, sam się nie zregeneruje. Jedynym sposobem powstrzymania rozwoju próchnicy jest jej leczenie. Jednak jeśli wykryjemy ją odpowiednio wcześnie, leczenie może być jak najmniej inwazyjn

Dlaczego warto wybrać leczenie próchnicy w Dental Factory?

Komfort i leczenie bez bólu

Ultrawygodne fotele, które pozwolą Ci się odprężyć. Pacjentom bojącym się tradycyjnych znieczuleń proponujemy znieczulenie komputerowe WAND.

Bezpieczeństwo

Sterylny sprzęt, jednorazowe narzędzia i materiały, ulepszone środki ochrony osobistej, najlepsze materiały.

Więcej widzieć – lepiej leczyć

Mikroskop, lupy i kamery powiększające pozwalają nam dostrzec najmniejsze szczegóły.

Jasna polityka cenowa

Mikroskop, lupy i kamery powiększające pozwalają nam dostrzec najmniejsze szczegóły.

Dbamy o Twój czas

Możliwość leczenia kilku zębów na jednej wizycie.

Wydłużona gwarancja

Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszych usług, dlatego na leczenie otrzymujesz gwarancję.

Nowoczesne znieczulenia

Doskonale wiemy, że wizyta u dentysty wiąże się ze stresem. Nie musisz bać się zabiegu! Od początku naszego istnienia dokładamy wszelkich starań, aby leczenie przebiegało bezboleśnie. Nie używamy igieł. Tradycyjną strzykawkę z igłą zastąpiliśmy komputerowym znieczuleniem The Wand STA.

Poznaj metody leczenia ubytków próchnicowych

Wypełnienia kompozytowe

Małe i średnie ubytki w zębach odbudowujemy za pomocą materiałów kompozytowych. Możemy je stosować zarówno w zębach przednich, jak i w zębach bocznych.

Wypełnienie zęba trwa od 30 minut do godziny. Zawsze dbamy o to, aby było gładkie, szczelne, nie haczyło przy nitkowaniu i było dobrze dopasowane w zgryzie.

Wykorzystujemy najnowsze materiały nanokompozytowe (GC G-Aenial, Estelite Asteria, 3M Filtek), dzięki którym wypełnienie jest nie do odróżnienia od własnego zęba i ma wieloletnią trwałość.

CENA WYPEŁNIENIA TZW. PLOMBY: 

od 320 zł

Wypełnienia bioaktywne

Są to wypełnienia, ktróre stosujemy szczególnie w przypadku głębokich ubytków, sięgających kanałów i zębów bardzo mocno zniszczonych pod dziąsłem. Dawniej takie zęby musieliśmy leczyć kanałowo i wykonywać na nie korony. Wypełnienia bioaktywne, dzięki temu, że wbudowują w ząb jony wapnia, fosforu i fluoru, odbudowują go i często pozwalają uchronić przed leczeniem kanałowym.

+ alternatywa przed leczeniem kanałowym
+ wbudowują w ząb wapń, fosfor i fluor
+ brak nadwrażliwości po zabiegu

CENA WYPEŁNIENIA BIOAKTYWNEGO: 

od 450 zł

Inlaye

Inlaye to “nakładki” przypominające wypełnienia, ale wykonywane przez technika w laboratorium dentystycznym. Dzięki temu są dużo bardziej estetyczne, szczelne i trwałe.

+ estetyczne – wykonane z porcelany lub kompozytu
+ trwałe – odporne na ścieranie
+ naturalny wygląd, umożliwiają dokładną odbudowę kształtu zęba – bruzd, guzków i punktów styku pomiędzy zębami
+ wzmacniają ząb i chronią przed złamaniem
+ dłużej zachowują szczelność
+ trwałość ok. 10 lat

Inlaye wykonujemy w zębach bocznych (w przypadku zębów przednich stosuje się licówki i korony). Szczególnie polecamy je do odbudowy zębów po leczeniu kanałowym, w przypadku dużych ubytków i wymiany amalgamatów. Zęby po leczeniu kanałowym są bardziej osłabione, a przez to bardziej narażone na złamania. Zęby, które miały duże wypełnienia amalgamatowe (srebrne plomby) mają bardzo cienkie ściany i mikropęknięcia w szkliwie. Wykonanie inlayów chroni je przed złamaniem.

CENA INLAYA KOMPOZYTOWEGO: 1300 zł

Wymiana srebrnych plomb – amalgamatów

Wypełnienia z amalgamatu – wymieniać czy nie? Zalecamy wymianę wszystkich tzw. “srebrnych plomb”. Dlaczego?
+ amalgamaty nie wiążą się z zębem; powstaje szczelina, która sprzyja rozwojowi próchnicy
+ ryzyko pęknięcia szkliwa, a nawet złamania zęba!
+ nieodpowiednie do dużych ubytków
+ słaba estetyka
+ reakcje alergiczne
Aby odbudować ząb po wypełnieniu amalgamatem, stosujemy wypełnienia kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym. Wzmacniają one zęby osłabione amalgamatami i chronią je przed złamaniem. W przypadku dużych wypełnień proponujemy Ci inlaye i onlaye. Pracujemy w osłonie – koferdamie, z użyciem ssaków, aby uniknąć dostawania się resztek amalgamatu do organizmu.

CENA WYMIANY AMALGAMATU NA KOMPOZYTOWE WZMACNIANE WŁÓKNEM SZKLANYM: od 350 zł

Icon – usuwanie białych plam

ICON – Innowacyjne usuwanie białych plam na szkliwie i leczenie próchnicy

Na Twoich zębach widać niewielkie, białe plamki? Mogą się one wydawać jedynie kwestią estetyki, ale tak nie jest. Najczęściej jest to oznaka początkowych ubytków próchnicowych w szkliwie, zaburzenie w rozwoju szkliwa w dzieciństwie, albo efekt noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Rozpoczyna się w nich proces demineralizacji, czyli wypłukiwania związków wapnia ze szkliwa. Szkliwo staje się słabsze, chropowate i bardziej podatne na próchnicę. Dawniej, aby usunąć takie plamki, zmuszeni byliśmy szlifować szkliwo zębów. Dziś preparat ICON daje nam możliwość leczenia takich plam bez użycia wiertła!

Infiltracja to w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg, który wypełnia lukę pomiędzy fluoryzacją, a “borowaniem zębów”. Nie narusza struktury szkliwa, wzmacnia je, usuwa białe przebarwienia na szkliwie i przywraca mu naturalny wygląd. Wymaga tylko jednej wizyty w gabinecie, trwa około 30 minut. Jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

Na pierwszym etapie ząb jest oczyszczany pastą i szczoteczką, następnie osłaniane są dziąsła i sąsiednie zęby. Na ząb nakładamy żel trawiący, a następnie płynną żywicę infiltrującą, ktora wnika wgłąb szkliwa. Nałożony płyn wnika w mikropory osłabionego szkliwa, zamyka je i tworzy izolującą barierę, która jest odporna zarówno na działanie kwasów z pożywienia, jak i bakterii próchnicowych. 

CENA: od 400 zł

Nasi eksperci

Sebastian
Burdeński

lekarz dentysta 

Natalia
Zubel

lekarz dentysta, lekarz medycyny estetycznej

Ewa
Woziwodzka

lekarz dentysta 

Magdalena
Trasa

lekarz dentysta 

Julia
Sazonowa

lekarz dentysta 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

UMÓW SIĘ
NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz i umów się na konsultację dotyczącą stomatologii estetycznej. Poznasz rozwiązania, jakie pozwolą odmienić wygląd Twoich zębów. Otrzymasz od nas plan i kosztorys leczenia.

NASZE
CENY

Szukasz pełnej opieki stomatologicznej we Wrocławiu? Zapoznaj się z naszą ofertą i orientacyjnymi cenami.
Przejdź do cennika naszych usług.

LECZENIE
NA RATY

Chcesz rozpocząć leczenie, ale nie masz wystarczających środków finansowych? Poznaj możliwości finansowania ratalnego w Dental Factory.

PIERWSZA
WIZYTA

Chcesz zadbać o zdrowie swoich zębów, albo poprawić wygląd uśmiechu? Zapisz się na konsultację. Dowiesz się w jakiej kondycji są Twoje zęby, poznasz możliwości leczenia i otrzymasz wstępny plan leczenia w kilku wariantach.