Dental Factory

+48 69 18 18 388
EN UA PL
EN UA PL

leczenie

Korony i mosty

most-cyrkonowy-wroclaw

Chcesz uzupełnić brakujące zęby, albo wzmocnić i poprawić wygląd zębów osłabionych? Najlepszym rozwiązaniem będą korony i mosty protetyczne. 

Korona przypomina “czapeczkę” nakładaną na zęba. To odbudowa na stałe zacementowana na oszlifowanym zębie albo implancie. Odtwarza jego naturalny wygląd, wzmacnia go, poprawia jego wielkość, kształt i kolor.

Mosty protetyczne to złożone – “połączone” ze sobą korony. Dzięki nim możemy uzupełnić brakujący ząb lub zęby. Składają się z przęsła, które odbudowuje brakujące zęby oraz filarów – oszlifowanych zębów, które służą do podtrzymania mostu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronach protetycznych

Kiedy wykonujemy korony protetyczne?

+ jeśli chcesz wzmocnić zęby mocno zniszczone, z dużymi wypełnieniami (plombami), z rozległą próchnicą
+ odbudować starte zęby
+ poprawić wygląd Twoich zębów
+ wzmocnić zęby po leczeniu kanałowym

Kiedy wykonujemy mosty?

+ gdy brakuje Ci jednego lub kilku zębów
+ jeśli nie chcesz nosić wyjmowanej protezy
+ kiedy nie ma warunków do wszczepienia implantów lub ich nie akceptujesz

Jak powstają Twoje korony i mosty?

Aby wykonać korony i mosty, musimy ząb oszlifować – zmniejszyć go z każdej strony. Jest to zabieg zupełnie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu. Następnie pobieramy skany 3D Twoich zębów i wykonujemy korony tymczasowe. Nigdy nie opuścisz gabinetu “bez zębów”.

Na wykonanie koron i mostów najczęściej potrzebujemy dwie – trzy wizyty. W przypadku złożonych prac konieczne są dodatkowe wizyty, aby przymierzyć poszczególne elementy.

Komputerowe projektowanie koron i mostów

Nie pobieramy tradycyjnych wycisków. Wszystkie korony i mosty wykonujemy w technologii CAD-CAM – są projektowane w oprogramowaniu 3D, a następnie wycinane w specjalnych frezarkach z ceramicznych bloczków i indywidualnie charakteryzowane.

 

Co daje nam skan i technologia CAD-CAM?

+ precyzja
+ idealne dopasowanie
+ szczelność
+ krótszy czas wykonania koron i mostów
+ wizualizacja ostatecznego efektu zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac

Dlaczego warto wybrać korony i mosty w Dental Factory?

Estetyczne podejście do leczenia

Wiemy, że najważniejszy jest dla Ciebie efekt końcowy. Nie boimy się trudnych przypadków. Nasze doświadczenie i liczne szkolenia dają Ci gwarancję satysfakcjonującego efektu. W DENTAL FACTORY zebraliśmy lekarzy wszystkich dziedzin stomatologii, dzięki czemu całe leczenie przeprowadzisz u nas na miejscu.

Wydłużona gwarancja

Porcelana jest równie piękna, co wytrzymała. Na wykonane korony i mosty dajemy Ci gwarancję. Mogą Ci służyć nawet przez 10 lat, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać. Udzielimy Ci wszelkich porad dotyczących pielęgnacji zębów. Produkty niezbędne do prawidłowego dbania o Twoje zęby możesz kupić na miejscu, w naszym sklepie.

Projektowanie uśmiechu

Możesz zobaczyć swój uśmiech zanim wykonamy jakiekolwiek zabiegi. Korony tymczasowe pozwalają przetestować nowy uśmiech z przyjaciółmi i rodziną. Dopiero po Twojej akceptacji cementujemy na stałe korony ostateczne.

Stomatologia cyfrowa – skan zamiast wycisku

Nie wykonujemy tradycyjnych wycisków. Cyfrowy skan zębów pozwala nam stworzyć model 3D Twojego nowego uśmiechu. Laboratorium projektuje i frezuje – wycina Twoje korony. Następnie są ręcznie barwione, aby uzyskać naturalne detale. Dzięki temu ostateczne korony są perfekcyjne i idealnie szczelne.

Bez ukrytych kosztów

Podczas konsultacji w naszym Centrum otrzymasz od nas plan i kosztorys leczenia. Dzięki temu w trakcie nie zaskoczą Cię dodatkowe opłaty. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Diagnostyka RTG na miejscu

Zdjęcia RTG i tomografie 3D niezbędne przed rozpoczęciem leczenia wykonasz u nas na miejscu. Posiadamy nowoczesna pracownię RTG, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych.

Wybierz korony i mosty najlepsze dla Ciebie

KORONY CYRKONOWE

+ najczęściej polecany rodzaj koron
+ najbardziej estetyczne
+ brak metalu i sinego zabarwienia dziąsła
+ brak reakcji alergicznych
+ mniejsze szlifowanie zdrowego zęba pod koronę

CENA KORONY: 2250 zł
CENA MOSTU: od 6750 zł

KORONY PORCELANOWE

Składają się z trwałej, metalowej podbudowy i pokrywającej ją ze wszystkich stron porcelany. Ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny, do niedawna były najczęściej stosowanymi koronami.
+ estetyczne i trwałe
+ do niedawna najpopularniejszy rodzaj koron
+ ekonomiczne rozwiązanie
+ szczególnie polecane do odbudowy bocznych zębów

CENA KORONY: 1600 zł
CENA MOSTU: od 4800 zł

MOSTY BEZ SZLIFOWANIA ZĘBÓW

To tak zwane mosty adhezyjne. Składają się z korony i dwóch “skrzydełek”, które przytwierdzają je do sąsiednich zębów. Wykonywane są z kompozytu lub porcelany, w środku wzmocnione włóknem szklanym. Przyklejamy je do sąsiednich zębów za pomocą specjalnych cementów.
+ bez szlifowania zdrowych zębów
+ bardzo dobra estetyka

CENA: 1900 zł

Nasi eksperci

Sebastian
Burdeński

lekarz dentysta 

ZAJMUJE SIĘ: Protetyka, Stomatologia estetyczna, Wybielanie

8 LAT DOŚWIADCZENIA
200+ ZAŁOŻONYCH KORON I MOSTÓW

Natalia
Zubel

lekarz dentysta 

ZAJMUJE SIĘ: Stomatologia zachowawcza, Protetyka, Implantoprotetyka, Stomatologia estetyczna

5 LAT DOŚWIADCZENIA

Chcesz rozpocząć leczenie, ale brakuje Ci środków?

Umów się na konsultację w naszym Centrum, poznaj plan i całkowity koszt leczenia. Możesz też skorzystać z bezpłatnej konsultacji on-line. Zastanawiasz się nad kredytowaniem leczenia? Wszystkie zabiegi w Dental Factory możesz opłacić korzystając wygodnego z systemu ratalnego MediRaty. Dalsze kroki pomożemy Ci zorganizować na miejscu.

Okres spłaty do 5 lat
Minimum formalności
Finansowanie do 50 tysięcy złotych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

UMÓW SIĘ
NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz i umów się na konsultację dotyczącą stomatologii estetycznej. Poznasz rozwiązania, jakie pozwolą odmienić wygląd Twoich zębów. Otrzymasz od nas plan i kosztorys leczenia.

NASZE
CENY

Szukasz pełnej opieki stomatologicznej we Wrocławiu? Zapoznaj się z naszą ofertą i orientacyjnymi cenami.
Przejdź do cennika naszych usług.

LECZENIE
NA RATY

Chcesz rozpocząć leczenie, ale nie masz wystarczających środków finansowych? Poznaj możliwości finansowania ratalnego w Dental Factory.

PIERWSZA
WIZYTA

Chcesz zadbać o zdrowie swoich zębów, albo poprawić wygląd uśmiechu? Zapisz się na konsultację. Dowiesz się w jakiej kondycji są Twoje zęby, poznasz możliwości leczenia i otrzymasz wstępny plan leczenia w kilku wariantach.