Chwila cierpliwości...

Cierpisz na przewlekłe bóle głowy, szczególnie poranne, albo bóle karku? Zaciskasz i ścierasz zęby, albo zgrzytasz zębami w nocy? Czy czujesz trzaski i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych?

Bruksizm określa patologiczne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki, występujący najczęściej w nocy (zgrzytanie zębami). Doprowadza do rozchwiania zębów w szczęce i żuchwie, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, zmian – początkowo zapalnych, a następnie nieodwracalnych zniszczeń w stawach skroniowo-żuchwowych, prowadzących do ograniczenia ruchów w tych stawach. Bruksizm może doprowadzić do przewlekłego bólu głowy.

Niezwykle ważne jest wczesne wykrycie tego zaburzenia i rozpoczęcie leczenia. Leczenie bruksizmu polega na odbudowie brakujących i zniszczonych zębów oraz leczeniu za pomocą szyn relaksacyjnych.

leczenie bruksizmu szyny relaksacyjne Wroclaw

Czym są szyny relaksacyjne?

Szyny relaksacyjne to przezroczyste nakładki, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wycisku górnych i dolnych zębów. Stosuje się je w celu redukcji nadmiernego napięcia mięśni żucia, przy nawykowym zaciskaniu zębów i u bruksistów.

Szyna taka zakładana jest najczęściej na noc, ale może być także noszona w ciągu dnia. Redukuje ona aktywność mięśni, relaksuje je i rozluźnia, przez co zmniejsza się napięcie, a tym samym znika zaciskanie zębów i zmniejszają się dolegliwości bólowe.

CENA SZYNY RELAKSACYJNEJ: 450zł

szyny relaksacyjne Wrocław

Nasi specjaliści

Najważniejsi są ludzie. To oni sprawiają, że wizyta u nas daje Ci powody do uśmiechu!
Leczymy tak, jak sami chcielibyśmy być leczeni. To sprawia, że Pacjenci do nas wracają!

Sebastian Burdeński dentysta Wrocław
Sebastian Burdeński
dentysta
Natalia Zubel dentysta Wrocław
Natalia Zubel
dentysta, lekarz medycyny estetycznej
Adam Kopka dentysta Wrocław
Adam Kopka
dentysta, endodonta
Magdalena Niedźwiecka stomatolog Wrocław
Magda Niedźwiecka
dentysta

Opinie o nas

Dziękujemy za zaufanie!

01
"Do Pana Adama chodzę regularnie od ponad roku i nigdy nie czułem że moje zęby są w lepszych rękach. Z pełnym zaufaniem i przekonaniem polecam ten gabinet = ]"
meshu
“Bardzo polecam. Kiedyś bardzo bałem się dentysty ale Pan Doktor sprawił że na każdą kolejną wizytę wracałem spokojny i zadowolony z postępów leczenia.”
Kacper
“Dzisiaj miałam wizytę u Pani dr Magdaleny Niedźwiedzkiej.Jestem bardzo zadowolona,polecam,pełen profesjonalizm.Najlepszy skaling i piaskowanie”
Camila
“ 🌹 Mój paniczny lęk przed dentystą minął kiedy pierwszy raz trafiłam do Dental Factory 😁 a to dzięki przemiłej i profesjonalnej obsłudze, indywidualnemu podejściu do pacjenta. Bardzo przyjazny gabinet. Polecam z całego 💙”
Marzena