Chwila cierpliwości...

Domeną stomatologii zachowawczej jest leczenie skutów próchnicy - najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów. Ząb, w którym powstał ubytek próchnicowy, sam się nie zregeneruje. Jedynym sposobem powstrzymania rozwoju próchnicy jest leczenie. Jednak jeśli wykryjemy ją odpowiednio wcześnie, leczenie może być jak najmniej inwazyjne.

leczenie ubytkow prochnicy Wroclaw

Co nas wyróżnia?

KOMFORT& LECZENIE BEZ BÓLU

Ultrawygodne fotele, które pozwolą Ci się odprężyć. Pacjentom bojącym się tradycyjnych znieczuleń proponujemy znieczulenie komputerowe WAND.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Sterylny sprzęt, ulepszone środki ochrony osobistej, najlepsze materiały.

WIĘCEJ WIDZIEĆ - LEPIEJ LECZYĆ

Mikroskop, lupy i kamery powiększające pozwalają nam dostrzec najmniejsze szczegóły.

JASNA POLITYKA CENOWA

Pełen plan leczenia, dzięki czemu nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe koszty. Różne rozwiązania w zależności od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych.

DBAMY O TWÓJ CZAS

Możliwość leczenia kilku zębów na jednej wizycie.

GWARANCJA NA LECZENIE

Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszych usług, dlatego na leczenie otrzymujesz gwarancję.
dentysta wrocław przegląd zębow

Nowoczesne znieczulenia

Doskonale wiemy, że wizyta u dentysty wiąże się ze stresem. Nie musisz bać się zabiegu! Od początku naszego istnienia dokładamy wszelkich starań, aby leczenie przebiegało bezboleśnie. Nie używamy igieł. Tradycyjną strzykawkę z igłą zastąpiliśmy komputerowym znieczuleniem The Wand STA.

Wand to niezwykłe urządzenie. Z wyglądu w niczym nie przypomina strzykawki. Dzięki niemu podanie znieczulenia jest delikatne, ale jednocześnie niesamowicie skuteczne. Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem podłączona jest końcówka przypominająca cienki długopis, zakończona niewielką igłą. O Twoim komforcie decyduje tutaj komputer – to on, a nie lekarz, steruje tempem podania znieczulenia.

komputerowe znieczulenie wand wrocław

Poznaj metody leczenia ubytków

Wypełnienia kompozytowe

Małe i średnie ubytki w zębach odbudowujemy za pomocą materiałów kompozytowych. Możemy je stosować zarówno w zębach przednich, jak i w zębach bocznych.

Wypełnienie zęba trwa od 30 minut do godziny. Zawsze dbamy o to, aby było gładkie, szczelne, nie haczyło przy nitkowaniu i było dobrze dopasowane w zgryzie.
Wykorzystujemy najnowsze materiały nanokompozytowe (GC G-Aenial, Estelite Asteria, 3M Filtek), dzięki którym wypełnienie jest nie do odróżnienia od własnego zęba i ma wieloletnią trwałość.
CENA WYPEŁNIENIA TZW. BIAŁEJ PLOMBY: od 250zł
=wypełnienia leczenie prochnicy ubytkow Wrocław
Wypełnienia bioaktywne

> alternatywa przed leczeniem kanałowym
> wbudowują w ząb wapń, fosfor i fluor
> brak nadwrażliwości po zabiegu

Są to wypełnienia, ktróre stosujemy szczególnie w przypadku głębokich ubytków, sięgających kanałów i zębów bardzo mocno zniszczonych pod dziąsłem. Dawniej takie zęby musieliśmy leczyć kanałowo i wykonywać na nie korony. Wypełnienia bioaktywne, dzięki temu, że wbudowują w ząb jony wapnia, fosforu i fluoru, odbudowują go i często pozwalają uchronić przed leczeniem kanałowym.
CENA WYPEŁNIENIA BIOAKTYWNEGO: od 300zł
Inlaye i onlaye

Inlaye to "nakładki" przypominające wypełnienia, ale wykonywane przez technika w laboratorium dentystycznym. Dzięki temu są dużo bardziej estetyczne, szczelne i trwałe.

> estetyczne - wykonane z porcelany lub kompozytu
> trwałe - odporne na ścieranie
> naturalny wygląd, umożliwiają dokładną odbudowę kształtu zęba - bruzd, guzków i punktów styku pomiędzy zębami
> wzmacniają ząb i chronią przed złamaniem
> dłużej zachowują szczelność
> trwałość ok. 10 lat
Inlaye wykonujemy w zębach bocznych (w przypadku zębów przednich stosuje się licówki i korony). Szczególnie polecamy je do odbudowy zębów po leczeniu kanałowym, w przypadku dużych ubytków i wymiany amalgamatów. Zęby po leczeniu kanałowym są bardziej osłabione, a przez to bardziej narażone na złamania. Zęby, które miały duże wypełnienia amalgamatowe (srebrne plomby) mają bardzo cienkie ściany i mikropęknięcia w szkliwie. Wykonanie inlayów chroni je przed złamaniem.
CENA INLAYA KOMPOZYTOWEGO: 1100zł
=inlay onlay Wrocław
Wymiana srebrnych plomb

Wypełnienia z amalgamatu – wymieniać czy nie? Zalecamy wymianę wszystkich tzw. "srebrnych plomb". Dlaczego?

> amalgamaty nie wiążą się z zębem; powstaje szczelina, która sprzyja rozwojowi próchnicy
> ryzyko pęknięcia szkliwa, a nawet złamania zęba!
> nieodpowiednie do dużych ubytków
> słaba estetyka
> reakcje alergiczne
Aby odbudować ząb po wypełnieniu amalgamatem, stosujemy wypełnienia kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym. Wzmacniają one zęby osłabione amalgamatami i chronią je przed złamaniem. W przypadku dużych wypełnień proponujemy Ci inlaye i onlaye. Pracujemy w osłonie - koferdamie, z użyciem ssaków, aby uniknąć dostawania się resztek amalgamatu do organizmu.
CENA WYMIANY AMALGAMATU NA KOMPOZYTOWE WZMACNIANE WŁÓKNEM SZKLANYM: od 300zł
=wymiana amalgamatow srebrnych plomb Wrocław
Icon - usuwanie białych plam

ICON - Innowacyjne usuwanie białych plam na szkliwie i leczenie próchnicy

Na Twoich zębach widać niewielkie, białe plamki? Mogą się one wydawać jedynie kwestią estetyki, ale tak nie jest. Najczęściej jest to oznaka początkowych ubytków próchnicowych w szkliwie, zaburzenie w rozwoju szkliwa w dzieciństwie, albo efekt noszenia stałego aparatu ortodontycznego. Rozpoczyna się w nich proces demineralizacji, czyli wypłukiwania związków wapnia ze szkliwa. Szkliwo staje się słabsze, chropowate i bardziej podatne na próchnicę. Dawniej, aby usunąć takie plamki, zmuszeni byliśmy szlifować szkliwo zębów. Dziś preparat ICON daje nam możliwość leczenia takich plam bez użycia wiertła!
Infiltracja to w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg, który wypełnia lukę pomiędzy fluoryzacją, a "borowaniem zębów". Nie narusza struktury szkliwa, wzmacnia je, usuwa białe przebarwienia na szkliwie i przywraca mu naturalny wygląd. Wymaga tylko jednej wizyty w gabinecie, trwa około 30 minut. Jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.
Na pierwszym etapie ząb jest oczyszczany pastą i szczoteczką, następnie osłaniane są dziąsła i sąsiednie zęby. Na ząb nakładamy żel trawiący, a następnie płynną żywicę infiltrującą, ktora wnika wgłąb szkliwa. Nałożony płyn wnika w mikropory osłabionego szkliwa, zamyka je i tworzy izolującą barierę, która jest odporna zarówno na działanie kwasów z pożywienia, jak i bakterii próchnicowych.
CENA: od 350zł
=infiltracja prochnicy icon Wrocław
rtg stomatologiczny wrocław

Nasi specjaliści

Najważniejsi są ludzie. To oni sprawiają, że wizyta u nas daje Ci powody do uśmiechu!
Leczymy tak, jak sami chcielibyśmy być leczeni. To sprawia, że Pacjenci do nas wracają!

Sebastian Burdeński dentysta Wrocław
Sebastian Burdeński
dentysta
Natalia Zubel dentysta Wrocław
Natalia Zubel
dentysta, lekarz medycyny estetycznej
Adam Kopka dentysta Wrocław
Adam Kopka
dentysta, endodonta
Magdalena Niedźwiecka stomatolog Wrocław
Magda Niedźwiecka
dentysta

Opinie o nas

Dziękujemy za zaufanie!

01
"Bardzo polecam. Kiedyś bardzo bałem się dentysty ale Pan Doktor sprawił że na każdą kolejną wizytę wracałem spokojny i zadowolony z postępów leczenia."
Kacper
“Na leczenie do Pana dr Sebastiana jeździłem ponad 150km. Zdecydowanie warto było. Profesjonalne i pełne cierpliwości podejście do pacjenta. Dziękuje i polecam wszystkim!”
Bartłomiej
“Profesjonalnie, bezboleśnie i w sympatycznej atmosferze. Z pewnością tu wrócę. Polecam wszystkim, którzy szukają usług stomatologicznych na wysokim poziomie :-)”
Izabela
“Polecam Dental Factory Sebastian Burdeński. Profesjonalizm, wspaniała atmosfera. Jestem zachwycona podejściem do pacjenta i talentem w wykonywanym zawodzie. Daje10 gwiazdek🙂🙂🙂”
Grażyna