Chwila cierpliwości...

Chcesz uzupełnić brakujące zęby, albo wzmocnić i poprawić wygląd zębów osłabionych? Najlepszym rozwiązaniem będą korony i mosty protetyczne.

Korona przypomina "czapeczkę" nakładaną na zęba. To odbudowa na stałe zacementowana na oszlifowanym zębie albo implancie. Odtwarza jego naturalny wygląd, wzmacnia go, poprawia jego wielkość, kształt i kolor.

Mosty protetyczne to złożone - "połączone" ze sobą korony. Dzięki nim możemy uzupełnić brakujący ząb lub zęby. Składają się z przęsła, które odbudowuje brakujące zęby oraz filarów - oszlifowanych zębów, które służą do podtrzymania mostu.

korony mosty protetyczne dobry protetyk we Wrocławiu

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronach i mostach

Kiedy wykonujemy korony protetyczne?

> jeśli chcesz wzmocnić zęby mocno zniszczone, z dużymi wypełnieniami (plombami), z rozległą próchnicą
> odbudować starte zęby
> poprawić wygląd Twoich zębów
> wzmocnić zęby po leczeniu kanałowym

korony porcelanowe Wrocław efekty przed po

Kiedy wykonujemy mosty?

> gdy brakuje Ci jednego lub kilku zębów
> jeśli nie chcesz nosić wyjmowanej protezy
> kiedy nie ma warunków do wszczepienia implantów lub ich nie akceptujesz

mosty zębowe Wrocław efekty przed po

Jak powstają Twoje korony i mosty?

Aby wykonać korony i mosty, musimy ząb oszlifować - zmniejszyć go z każdej strony. Jest to zabieg zupełnie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu. Następnie pobieramy skany Twoich zębów i wykonujemy korony tymczasowe. Nigdy nie opuścisz gabinetu "bez zębów".

Na wykonanie koron i mostów najczęsciej potrzebujemy dwie wizyty. W przypadku złożonych prac konieczne są dodatkowe wizyty, aby przymierzyć poszczególne elementy.

stomatologia estetyczna licowki we Wroclawiu

Komputerowe projektowanie koron i mostów

Nie pobieramy tradycyjnych wycisków. Wszystkie korony i mosty wykonujemy w technologii CAD-CAM - są projektowane w oprogramowaniu 3D, a następnie wycinane w specjalnych frezarkach z ceramicznych bloczków i indywidualnie charakteryzowane.

Co daje nam skan i technologia CAD-CAM?
>precyzja
>idealne dopasowanie
>szczelność
>krótszy czas wykonania koron i mostów
>wizualizacja ostatecznego efektu zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac

Co nas wyróznia?

GWARANCJA NA LECZENIE

Porcelana jest równie piękna, co wytrzymała. Na wykonane korony i mosty dajemy Ci gwarancję. Mogą Ci służyć nawet przez 15 lat, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać. Udzielimy Ci wszelkich porad dotyczących pielęgnacji zębów.


STOMATOLOGIA CYFROWA - SKAN ZAMIAST WYCISKU!

Nie wykonujemy tradycyjnych wycisków. Cyfrowy skan zębów pozwala nam stworzyć model 3D Twojego nowego uśmiechu. Laboratorium projektuje i frezuje - wycina Twoje korony. Następnie są ręcznie barwione, aby uzyskać naturalne detale. Dzięki temu ostateczne korony są perfekcyjne i idealnie szczelne.


DBAMY O TWÓJ KOMFORT!

Robimy wszystko, aby leczenie przebiegło dla Ciebie w sposób komfortowy!

KONSULTACJA ON-LINE - Poznaj plan, harmonogram i całkowity koszt leczenia bez wychodzenia z domu!
PROJEKTOWANIE UŚMIECHU - Zobacz swój uśmiech zanim wykonamy jakiekolwiek zabiegi!
KORONY TYMCZASOWE - Korony tymczasowe pozwalają przetestować nowy uśmiech z przyjaciółmi i rodziną. Dopiero po Twojej akceptacji cementujemy na stałe korony ostateczne.
stomatolog estetyczny protetyk we Wroclawiu

Wybierz korony i mosty najlepsze dla Ciebie

KORONY CYRKONOWE

korony mosty cyrkonowe protetyk we Wroclawiu
Jedyne korony, które przepuszczają światło, a przez to do złudzenia przypominają własne zęby. Są niezwykle wytrzymałe i trwałe.
> najczęściej polecany rodzaj koron
>najbardziej estetyczne
> brak metalu i sinego zabarwienia dziąsła
> brak reakcji alergicznych
> mniejsze szlifowanie zdrowego zęba pod koronę
CENA KORONY: 1800zł
CENA MOSTU: od 5400zł

KORONY PORCELANOWE

korony mosty porcelanowe protetyk we Wroclawiu
Składają się z trwałej, metalowej podbudowy i pokrywającej ją ze wszystkich stron porcelany. Ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny, do niedawna były najczęściej stosowanymi koronami.
> estetyczne i trwałe
> do niedawna najpopularniejszy rodzaj koron
> ekonomiczne rozwiązanie
> szczególnie polecane do odbudowy bocznych zębów
CENA KORONY: 1050zł
CENA MOSTU: od 3150zł

MOSTY BEZ SZLIFOWANIA ZĘBÓW

mosty adhezyjne bez szlifowania zębow we Wroclawiu
To tak zwane mosty adhezyjne. Składają się z korony i dwóch "skrzydełek", które przytwierdzają je do sąsiednich zębów. Wykonywane są z kompozytu lub porcelany, w środku wzmocnione włóknem szklanym. Przyklejamy je do sąsiednich zębów za pomocą specjalnych cementów.
> bez szlifowania zdrowych zębów
> bardzo dobra estetyka
CENA: 1800zł

MOSTY ZE SZKLANYM PODPARCIEM

Aby wykonać klasyczny most, musimy oszlifować zęba znajdującego się przed i za luką. Brak tylnych zębów uniemożliwia wykonanie takiego mostu. Zastępujemy go szklanym podparciem, ktore wywiera nieznaczny ucisk na dziąsło i zastępuje brakujący ząb.
Kiedy wykonujemy szklane podparcie?
> jeśli nie chcesz wszczepiać implantów lub nie ma kości do ich wszczepienia
> jeśli nie akceptujesz ruchomych protez
> gdy brak zębów jest bardzo duży i nie można wykonać klasycznych mostów
=Sebastian Burdeński dentysta protetyk Wrocław

Nasi eksperci

SEBASTIAN BURDEŃSKI
Dentysta, założyciel Dental Factory

"Leczymy tak, jak sami chcielibyśmy być leczeni. W centrum uwagi jesteś dla nas Ty i Twój uśmiech"
Zajmuje się: protetyka, stomatologia estetyczna, wybielanie

7
LAT DOŚWIADCZENIA
1000
+
ZAŁOŻONYCH KORON I MOSTÓW
Czy wykonanie koron i mostów jest bolesne?

Nie.

Proces szlifowania zębów pod korony i mosty zawsze wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, abyś nie czuł żadnego bólu. Robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić Ci komfort podczas całego procesu leczenia:) Jeśli boisz się tradycyjnych znieczuleń strzykawką i igłą, możesz skorzystać ze znieczulenia komputerowego WAND STA.
Ile czasu trwa wykonanie koron i mostów?

Wykonanie koron i mostów cyrkonowych wymaga najczęściej trzech wizyt.

Na pierwszej rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, planujemy leczenie i pobieramy wyciski, aby móc przygotować projekt Twojego przyszłego uśmiechu.

Na drugiej wizycie przymierzamy próbne korony, a po Twojej akceptacji, zęby są szlifowane. Wykonujemy korony tymczasowe, dzięki czemu nasi pacjenci nigdy nie opuszczają gabinetu bez uzupełnienia tymczasowego. Następnie, w laboratorium protetycznym, technik wykonuje właściwe korony.

Na trzeciej wizycie, po zaakceptowaniu przez Ciebie kształtu i koloru ostatecznych koron, są one przyklejane w odpowiedniej pozycji na zęby.
=Sebastian Burdeński dentysta protetyk stomatolog estetyczny Wrocław
Ile kosztują korony i mosty?

Pojedyncza korona cyrkonowa kosztuje 1800zł, korona porcelanowo-metalowa 1050zł.

W tej cenie wliczone są znieczulenia, korony tymczasowe i ostateczne cementowanie. Nie zaskoczą Cię w trakcie leczenia żadne dodatkowe koszty.
Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Jak najbardziej.

Nie dysponujesz pełną kwotą na leczenie, a chcesz je rozpocząć jak najszybciej? MediRaty to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci skorzystać z naszego leczenia.
Jak długo trwa leczenie?

Czas leczenia zależy głównie od tego, jak skomplikowana jest praca.

W przypadku braku pojedynczych zębów, najczęściej leczenie wymaga dwóch wizyt i około tygodnia czasu. Na pierwszej szlifujemy zęby i pobieramy skany zębów, a na drugiej cementujemy gotowe korony. Jeśli odbudowa jest bardziej złożona, konieczne mogą być dodatkowe wizyty, na których przymierzamy poszczególne etapy pracy. Na czas leczenia wykonujemy korony tymczasowe, dzięki czemu nigdy nie wyjdziesz z gabinetu bez zębów.
Jaki most wybrać?
Decydującym czynnikiem jest ilość i rozmieszczenie własnych zębów pacjenta. Gdy brakuje jednego zęba, możemy wykonać most adhezyjny. Brak większej liczby zębów powinien być uzupełniany klasycznymi mostami z metalową, albo cyrkonową podbudową. Bardzo rozległe braki zębów należy uzupełnić mostem ze szklanym podparciem. Kolejnymi czynnikami, które decydują o wyborze rozwiązania są oczekiwania, wiek i możliwości finansowe pacjenta.
Jeśli zależy Ci na najwyższej estetyce, polecamy korony i mosty cyrkonowe. Jeśli szukasz bardziej ekonomicznych rozwiązań, odpowiednie będą korony porcelanowe.

Opinie o nas

Dziękujemy za zaufanie!

01
"Powierzyłam swoje zęby specjalistom z Dental Factory i to była najlepsza decyzja. Długo szukałam kogoś komu mogę zaufać w kwestii leczenia i odbudowy protetycznej. Byłam na wielu konsultacjach ale to tutaj znalazłam zrozumienie i fachową pomoc. Polecam wszystkim niezdecydowanym"
Patrycja
“Imponujący gabinet, ale najwspanialsi ludzie. Pan doktor Sebastian i doktor Adam, to dzięki nim mam nowy uśmiech. Dziękuję za ogrom pracy i świetną atmosferę w jakiej przebiegało leczenie. Profesjonalizm i talent. I oczywiście przemiła i ciepła Pani Natalia. Wspaniały zespół! Polecam wszystkim!!!”
Ela
“Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona. Z czystym sumieniem polecam każdemu”
Wioletta
“JJestem bardzo zadowolony z dokonanej usługi. Rzetelność, fachowość, terminowość. Godna polecenia.”
Stanisław